کانون مدافعان حقوق بشر در پی فراخوان تجمع برای حمایت از مادران زندانی در شهر لاهه توسط جمعى از کنشگران ‫مدنی، سیاسی و فرهنگی، از این فراخوان حمایت کرد.
به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، جمعى از کنشگران ‫«‏کمپین‬ حمایت از مادران زندانی» با صدور فراخوانی اعلام کرده بودند که در حمایت از زنانی که در کنار تمام سختی‌های زندان، رنج دوری از فرزند را نیز به جان خریده‌اند، مقابل کاخ صلح در شهرلاهه، گردهم جمع می‌شوند.
نرگس‬ محمدى، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر و فعال مدنی با نگارش دل‌نوشته‌ای برای فرزندانش از زندان اوین، از وضعیت مادران زندانی، به‌خصوص مادران زندانی سیاسی سخن گفته بود.
با انتشار دل‌نوشته خانم محمدی، جمعی از فعالان مدنی، فرهنگی و سیاسی کارزاری را در حمایت از مادران زندانی و با شعار «همراه و در کنار مادران زندانی» آغاز کردند.
متن کامل اطلاعیه کانون مدافعان حقوق بشر در حمایت از فراخوان تجمع در شهر لاهه برای حمایت از مادران زندانی به شرح زیر است:
کانون مدافعان حقوق بشر با اعلام حمایت از فراخوان تجمع «کمپین حمایت از مادران زندانی» از کلیه آزادگان جهان دعوت می‌کند با حضور در این تجمع که در لاهه برگزار می‌شود، پژواک صدای دادخواهی زنانی باشند که آسایش زندگی خود و خانواده‌هایشان را برای آزادی و برابری و امنیت یکایک افراد جامعه ارزانی داشته‌اند.
محل برگزاری تجمع: هلند، شهر لاهه، مقابل کاخ صلح
زمان برگزاری تجمع: شنبه 31 مرداد ماه برابر با 22 آگوست از ساعت 16 تا 17
کانون مدافعان حقوق بشر
سه‌شنبه بیستم مرداد ماه 1394