شيرين عبادي رئیس كانون مدافعان حقوق بشر در دو ديدار جداگانه‌اي كه با مهدي كروبي دبیر كل حزب اعتماد ملی داشت، با وی در خصوص مسائل پیش آمده برای كانون مدافعان حقوق بشر گفت و گو كرد. به گزارش سحام نیوز، مهدي كروبي درخصوص ديدار اخير خود با شيرين عبادي، با بيان اينكه ديدارهايي از اين دست براي اولين‌بار نيست كه صورت گرفته است، خاطرنشان كرد: همواره در پي درخواست گروه‌ها، احزاب و شخصيت‌ها با تفكرات و سلايق گوناگون، ديدارهايي داشته‌ام و چون بخش‌هاي امنيتي و قضايي كشور نسبت به اينجانب لطف داشته‌اند، برخي افراد كه دچار مشكل مي‌شوند به من مراجعه مي‌كنند. ‌ كروبي در ادامه افزود: چه آنهايي كه در دادگاه انقلاب، دادگاه ويژه روحانيت يا دادسراهاي عمومي دچار مشكل مي‌شوند و چه كساني كه از سوي شوراي نگهبان ردصلاحيت شده‌اند به من مراجعه مي‌كردند و من نيز بنا به وظيفه، گفت‌وگو و وساطت براي حل آن مشكل را داشته‌ام.
وی افزود: خانم شيرين عبادي نيز يك‌سري مشكلات برايشان پيش آمده بود ازجمله پلمب دفتر كانون مدافعان حقوق بشر و همچنين بردن برخي اسناد مربوط به كار و دفترشان، خانم عبادي تاكيد داشتند كه تنها در زمينه فعاليت خود كار مي‌كند و از مسائل سياسي دوري مي‌كند و سعي در حفظ حريم و چارچوب‌هاي قانون دارد. همچنين خود و هر دو دخترشان مسلمان و مومن هستند.
كروبي گفت: پس از اين جلسه، ديداري با وزير محترم اطلاعات داشتم، همچنين برخي از معاونان وزارت اطلاعات به دفتر من آمدند و صحبت‌هايي صورت گرفت و گزارش‌هايي را ارائه كردند كه من در ديدار دوم خود به خانم عبادي منتقل كردم. وي افزود: از مسوولان درخواست كردم كه با سعه‌صدر بيشتري برخورد كنند و اگر موردي را لازم دانستند، تذكر دهند. همچنين درباره خانم عبادي نيز برخي توصيه‌هاي مشفقانه كه لازم مي‌ديدم به عنوان يك ناصح بگويم هم در جلسه اول و هم در جلسه دوم اعلام كردم. از ايشان درخواست كردم كه در سفرها و در مصاحبه‌هاي خود مواردي را رعايت كنند.