محمود بهزادی راد روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار قضایی ایرنا اظهار داشت: با توجه به اینکه یکسال پیش پزشک متخصص نرگس محمدی تشخیص داده به علت خونریزی باید رحم او خارج شود، ششم بهمن امسال نامه ای برای رئیس زندان اوین مبنی بر اعطای مرخصی استعلاجی به موکلم ارسال کردم تا موضوع را پیگیری کند. 

این وکیل دادگستری افزود: رئیس زندان اوین هم نامه را برای اتخاذ تصمیم به دادستان تهران ارائه کرده که منتظر تصمیم دادستان هستیم و امیدواریم با توجه به وضع وخیم موکلم، مورد پذیرش قرار گیرد. 

بهزادی راد اضافه کرد: روز گذشته (یکشنبه) 28 بهمن هم برای ارائه درخواست اعزام به بیمارستان موکلم به دادیار ناظر زندان اوین که به تازگی منصوب شده، مراجعه کردم اما دادیار ناظر زندان از پذیرش درخواست ما خودداری کرد و نتوانستیم با سرپرست دادسرای اوین نیز درباره علت عدم پذیرش درخواست موکلم، صحبت کنیم.

وکیل مدافع نرگس محمدی با بیان اینکه موکلش هفته گذشته یک مرتبه به بیمارستان اعزام و توسط دکتر نوربالا مورد معاینه قرار گرفته گفت: در این اعزام، دکتر نوربالا داروهای ضد تشنج موکلم را تجدید کرده و گفته باید 25 اسفند هم نرگس محمدی را معانیه کند اما طی تماسی که اخیراً موکلم با من داشته، رئیس بهداری زندان اوین به او اعلام کرده برای 25 اسفند اعزامی صورت نمی گیرد. 

نرگس محمدی روزنامه نگار و فعال مدنی است که به اتهام تاسیس کمپین لگام (لغو گام به گام اعدام) و چند اتهام دیگر به 10 سال حبس قطعی محکوم شده است.

او چهارم مهر امسال به دلیل اطلاع از وضع نامساعد پدرش به مدت سه روز به مرخصی آمد و هشتم مهر به زندان بازگشت.

به گفته بهزادی راد، نرگس محمدی 6 سال و هشت ماه از 10 سال محکومیت خود را گذرانده و مشمول آزادی مشروط است.