عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری و عضو شورای عالی نظارت کانون مدافعان حقوق بشر که از شهریور ۱۳۹۰ در زندان به‌سر می‌برد، روز دوشنبه، چهرم دی ماه به مرخصی کوتاه‌مدت آمد.
به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، آقای سلطانی، شهریور سال ۹۰ در مقابل دادگاه انقلاب بازداشت و در دادگاه بدوی به اتهام «تبلیغ علیه نظام»، «اجتماع و تبانی علیه نظام»، «تشکیل کانون مدافعان حقوق بشر» و «تحصیل مال حرام» به ۱۸ حبس با تبعید به شهر برازجان و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شد. حکم آقای سلطانی، ابتدا در دادگاه تجدید نظر و سپس با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی شکسته شد و به ۱۰ سال حبس و دو سال محرومیت از وکالت کاهش یافت.
وضعیت جسمی آقای سلطانی در سال‌های زندان رو به تحلیل رفته و دچار بیماری‌هایی نظیر کم‌خونی، نوسان فشار خون و بیماری حاد کولیت عصبی شده است. این مدافع حقوق بشر در این مدت از کمترین میزان مرخصی برخوردار بوده است.
فریده غیرت، وکیل دادگستری در خصوص مرخصی آقای سلطانی به رکنا گفت: موکلم برای 4 روز به مرخصی آمده است؛ البته اعلام شده این مرخصی قابل تمدید است و نظر مساعد در این رابطه وجود دارد.
خانم غیرت اضافه کرد که تقاضای اعاده دادرسی ارائه شده که با توجه به جهات مثبت پرونده و شخصیت موکلش، امیدوار است مقامات قضایی نسبت به آزادی وی اقدام کنند.

* عکس از اینترنت