روابط عمومی كانون مدافعان حقوق بشر: هرگونه جعل عنوان و سوء استفاده از عنوان «كانون مدافعان حقوق بشر» امری غیر اخلاقی و نشان از سوء استفاده از حسن شهرت این سازمان مردم نهاد دارد.
خبرگزاری مهر روز شنبه 28 دی ماه 1387 در ساعت 14:32 خبری را بر روی خروجی خود قرار داد مبنی بر اینكه «کانون دانشجویی مدافعان حقوق بشر به منظور استفاده بهینه از توانایی‌های جنبش دانشجویی و دانشگاهیان داخل و خارج کشور تشکیل می شود.»
«كانون مدافعان حقوق بشر» اگرچه تأسیس هر نهاد حقوق بشری را به فال نیك می‌گیرد و این اقدام را به مؤسسین چنین نهادهایی تبریك می‌گوید اما اعلام می كند كه اتخاذ عناوینی شبیه كانون مدافعان حقوق بشر، سوء استفاده از نام این كانون است، بنابراین لازم است افرادی كه می‌خواهند در این زمینه فعالیت كنند، عناوین دیگری را برای خود انتخاب كنند.
«كانون مدافعان حقوق بشر» كه ریاست آن بر عهده شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل است در سال 1380 توسط پنج وكيل دادگستري به اسامي شيرين عبادي،محمدعلي دادخواه، محمد سيف زاده ، محمد شريف و عبدالفتاح سلطاني تشكیل شد. در سال 1386 نرگس محمدی که از سال 83 به عنوان عضو علی البدل فعالیت می كرد، به عنوان عضو اصلی شورای عالی نظارت انتخاب شد و هادی اسماعیل زاده وعطاءالله شیرازی به عنوان عضو علی البدل به عضویت شورای عالی نظارت درآمدند. این نهاد مردمی در سال 1382 به عضویت رسمی فدراسیون بین المللی جوامع حقوق بشر مستقر در پاریس درآمد.
این سازمان مردم نهاد هنگامیكه قصد داشت اول دی ماه 1387 مراسم جشنی به مناسبت شصتمین سالگرد تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشر برگزار کند، با پلمپ دفتر خود مواجه شد. دفتری که با قسمتی از جایزه صلح نوبل که در سال ۲۰۰۳ به شیرین عبادی تعلق گرفته بود، خریداری شده و در اختیار کانون قرار گرفته بود.
به این ترتیب «كانون مدافعان حقوق بشر» هیچگونه ارتباط ساختاری با نهادی كه خبرگزاری مهر، خبری را به نقل از آنها ارسال كرده است، ندارد. بنابراین تأكید می‌شود كه «سید هادی صادقی» هیچ سمتی در این سازمان مردم نهاد ندارد. در ضمن كانون مدافعان حقوق بشر واحد دانشجویی ندارد.