یونیسف، صندوق کودکان سازمان ملل متحد در گزارش جدید خود اعلام کرد که ۴۰۰ هزار کودک در جنوب غرب جمهوری دموکراتیک کنگو گرسنه و منتظر کمک‌های بین‌المللی هستند. گفته می‌شود این کودکان در معرض خطر مرگ هستند.
در گزارش جدید یونیسف، صندوق کودکان سازمان ملل متحد، از جمله آمده است که ۷۷۰ هزار کودک در کشور کنگو که در آفریقای مرکزی قرار دارد، دچار سوءتغذیه هستند.

به گزارش دویچه‌وله، از این تعداد وضعیت ۴۰۰ هزار کودک گرسنه بسیار حاد است و در صورت نرسیدن کمک‌های فوری خطر مرگ آنها را تهدید می‌کند. گفته می‌شود از هر ۱۰ کودکِ زیر ۵ ساله در این منطقه، یکی مبتلا به سوءتغذیه است.
جان‌فرانکو روتیگلیانو، نماینده یونیسف در کنگو، در این باره گفت که آن سازمان می‌تواند بحران را سامان دهد، اما برای این اقدام به مواد ضروری نیاز دارد.

یونیسف اعلام کرده که در منطقه "کازایی" در جنوب غرب جمهوری دموکراتیک کنگو ۸/ ۳ میلیون نفر به کمک‌های بین‌المللی نیازمند هستند. از این تعداد ۳/ ۲ میلیون نفر کودک هستند.

یونیسف در این منطقه تاکنون به ده‌ها هزار کودک که به سوءتغذیه دچار بودند کمک کرده است. این سازمان جهانی با در اختیار قرار دادن آب و واکسینه کردن دو میلیون کودک علیه سرخک به آنها کمک کرده و امکانات آموزشی در اختیار آنان قرار داده است.

کنفرانس ناموفق سازمان ملل متحد برای تامین کمک مالی

روز جمعه (۱۳ آوریل / ۲۲ فروردین) نمایندگان بیش از ۵۰ کشور به دعوت سازمان ملل گرد آمدند تا پیرامون راه‌های کمک به نیازمندان جمهوری دموکراتیک کنگو مذاکره کنند.
کارشناسان سازمان ملل پیشاپیش تخمین زده بودند که شرکت‌کنندگان این نشست در این راستا یک میلیارد و ۴۰۰ هزار یورو در اختیار نهادهای این سازمان قرار دهند. اما میزان کمک‌های وعده داده شده از ۴۴۰ میلیون یورو کمتر بود.

گفته می‌شود با این بودجه تنها ۱۴ درصد از مواد ضروری برای برطرف کردن مشکل گرسنگی کودکان در کنگو تامین می‌شود.

در منطقه "کازایی" در جنوب غرب جمهوری دموکراتیک کنگو از سال ۲۰۱۶ میلادی گروه‌های شبه‌نظامی مختلفی با نیروهای امنیتی دولت درگیر مبارزه‌ای مسلحانه هستند و این درگیری‌ها صدها هزار آواره بر جای گذاشته است.
گرسنگی در این منطقه از این جهت حاد شده که آوارگان به خاطر فرار و آوارگی نتوانسته‌اند مزارع خود را کشت کنند و به همین علت محصولی به دست نیامده است.

سازمان ملل متحد اعلام کرده که به رغم بحران حاد انسانی در کنگو کمک‌های جهانی بیشتر به مناطق دیگر جهان ارسال می‌شوند. این سازمان جهانی خبر از آوارگی ۷۵۰ هزار کنگویی داده که به کشورهای دیگر گریخته‌اند و اعلام کرده که ۵۰۰ هزار نفر نیز از کشورهای همسایه به کنگو پناه برده‌اند.