شب گذشته «عبدالفتاح سلطانی» از اعضای موسس و عضو شورای عالی کانون مدافعان حقوق بشر و «نرگس محمدی» سخنگوی این کانون، همراه با «معصومه دهقان» و «پوران ناظمی» با حضور در منزل «محمد نوری‌زاد»، با همسر و دختر این زندانی سیاسی دیدار کردند. این فعالان حقوق بشر ضمن تقدیر از مقاومت و پایمردی محمد نوری‌زاد، با اشاره به آثار و عواقب نگهداری متهمان در سلول انفرادی، نگرانی خود را از تداوم حبس او اعلام کردند.


 


محمد نوری‌زاد پس از بازداشت به مدت ۴ ماه در سلول‌های انفرادی زندان مرکزی مشهد تحت سخت‌ترین شرایط و ایزوله کامل نگهداری شده است. «فاطمه ملکی» همسر محمد نوری‌زاد که نگران شرایط او و تداوم حبس پسرشان «علی» است، ضمن شرحی از وضعیت روحی خوب همسرش از بیهوشی‌های مکرر او ابراز نگرانی کرد.


 


نظر قطعی پزشکان مبنی بر عدم تحمل حبس نوری‌زاد یکی از انتقادها و اعتراضات فعالان حقوق بشر به قوه قصاییه است که باعث به خطر افتادن سلامت جسمی و روحی و حتی در مواردی جان‌باختن زندانیان می‌شود. چندی پیش جامعه مدنی شاهد مرگ ناباورانه «بهنام محجوبی» درویش زندانی، به دلیل تخلف قوه قصاییه در تداوم نگهداری او در زندان و عدم رسیدگی پزشکی بود.


 


در پایان این دیدار، ملاقات‌کنندگان از فاطمه ملکی تقاضا کردند تا ضمن ابلاغ سلام و احترام به محمد نوری‌زاد، از او بخواهند تا به درخواست جامعه و فعالان حقوق بشر از هرگونه آسیب‌زدن به خود پرهیز کرده و با توجه به نگرانی افکار عمومی، اعتراض‌های خود را به شیوه‌های دیگری پی‌گیری کند.


 کانال تلگرامی کانون مدافعان حقوق بشر @ِDhrcIran