«کانون مدافعان حقوق بشر» با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت فرا رسیدن سال ۱۴۰۰ خورشیدی، از شهروندان ایرانی درخواست کرده است که با «داغدارانِ قربانیان سرکوب» و دادخواهان اعلام همبستگی کنند.


 


در این بیانیه از مردم خواسته شده تا در سفره هفت‌سین نوروزی خود تصویر دست‌کم یک نفر از جان‌باختگان اعتراضات مدنی را قرار دهند و «با عکس‌گرفتن از این سفره‌های هفت‌سین و انتشار آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ #همراه_با_دادخواهان، یاد این عزیزان را گرامی بداریم و به حکومت نشان دهیم که همه‌باهم در کنار داغداران و عزادارانِ جان‌باختگان راه آزادی هستیم.»


 


 


 


شهروندان می‌توانند تصاویر خود از سفره هفت‌سین‌شان را در بخش  (Comment (Discuss کانال کانون مدافعان حقوق بشر، یا در تمام شبکه‌های اجتماعی با هشتگ #همراه_با_دادخواهان منتشر کنند. الزامی به حضور شما در تصاویر نیست و می‌توانید به صورت ناشناس عکس‌های خود را برای ما ارسال کنید.


 


✳️ متن کامل این بیانیه را در ادامه می‌خوانید


 


 گرامی‌داشت نوروز #همراه_با_دادخواهان


 


نوروز موسم نو شدن است و شکفتن. اما در آستانه نوروز سال ۱۴۰۰، در دل داغدارانِ قربانیان سرکوب، تنها اندوه فراق است که نو می‌شود. چه بسیارند مادران و پدرانی که در این سال‌ها، فرزندان برومندشان را در هنگامه اعتراضات و در نتیجه سرکوب خشونت‌آمیز حکومت از دست دادند. چه بسیارند فرزندانی که داغدار پدران و مادران‌شان شدند که برای ساختن آینده فرزندشان، به وضعیت موجود اعتراض کرده بودند اما از گزند سرکوب خونین جان سالم به در نبردند.


 


در همدلی و همبستگی با آه مادران و پدران دادخواه، و در همراهی با اشک فرزندان جان‌باختگان راه آزادی ایران، در سفره هفت‌سین نوروزی خود تصویر یک نفر از جان‌باختگان اعتراضات این سال‌ها را قرار دهیم. عکس آنان که با خون خود آبان ۹۸ را در تاریخ ایران جاودانه کردند، در خیابان‌های سراوان بی‌گناه به قتل رسیدند و در «اعدام»های جمهوری اسلامی برای ارعاب عمومی، جان شیرین خود را از دست دادند.


 


با عکس‌گرفتن از این سفره‌های هفت‌سین و انتشار آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ #همراه_با_دادخواهان، یاد این عزیزان را گرامی بداریم و به حکومت نشان دهیم که همه‌باهم در کنار داغداران و عزادارانِ جان‌باختگان راه آزادی هستیم.


 


✳️ کانون مدافعان حقوق بشر (۲۶ اسفند ۱۳۹۹)


 


 


کانال تلگرامی کانون مدافعان حقوق بشر @ِDhrcIran