تقی رحمانی در کانال تلگرامی خود از درخواست برادر نرگس محمدی از دادستان برای مرخصی این زندانی سیاسی خبر داد.او نوشته است:در آخرین ملاقات یعنی روز یکشنبه گذشته برادر نرگس محمدی پس از ملاقات با خواهرش ابراز نگرانی کرده است.

اقای محمدی که روز یکشنبه با خواهرش در زندان اوین ملاقات کرده است می گوید :

در طول بستری شدن نرگس در بیمارستان و عمل کیسه صفرا با توجه به سابقه امبولی ریه او، و نگرانی پدر و مادرم ، از طرف دادستانی، نرگس ممنوع تلفن و ملاقات شد و حتی اجازه ندادند بعد از عمل مادر و پدر پیر و بیمارم و کودکان خردسالش صدای نرگس را بشنوند.

نرگس در اتاق دونفره بستری بود اما با تماس مستقیم دفتر دادستان با ریاست بیمارستان ، او به اتاق یک نفره و به شکل ایزوله منتقل شد. روز دوم بستری به دلیل بدرفتاری و برخوردهای خشونت امیز یکی از ماموران نظامی امنیتی ، نرگس دچار حمله عصبی وافزایش فشار خون شد و از او به دلیل نگرانی از تشنج نوار مغز گرفته شد. به هر حال فشار روانی و درد جسمی وحشتناکی به نرگس منتقل شد اما ما ترجیح دادیم سکوت کنیم تا عمل جراحی انجام شود.

متاسفانه یک روز بعد از عمل( در یک روز نرگس در یک نوبت نیم ساعت و در نوبت دوم ۳/۵ساعت بیهوشی گرفته بود )یکی از مسئولان زندان بالای سر نرگس رفته و به دلیل تحت فشار بودن زندان و بهداری از او می خواهد که سریعتر به زندان بازگردد و بقیه درمان را از طریق اعزام های موردی ادامه دهد. یک روز بعد هم نماینده دادستان و اقای جعفری پزشک قانونی به بیمارستان می روند.

این در حالی است که دو نفر از پزشکان معالج متخصص بر تداوم بستری اصرار داشتند ، اما بنا به دلایل امنیتی و فشارها نرگس به زندان بازگشت به امید اینکه حداقل درمان با اعزام های موردی پی گیری شود.

روز یکشنبه که من نرگس را ملاقات کردم او به شدت ضعیف ولاغر شده بود رنگ پریده و البته عصبانی بود گفت پیش از امدن به ملاقات از بهداری زنگ زدند و گفتند دادیار زندانیان با اعزام به پزشک‌ معالجم موافقت نکرده و موکول به رسیدگی پزشکی پزشکان بهداری زندان شده است. پیش از ملاقات هم دو نفر از همبندی های نرگس گفتند که از وقتی از بیمارستان برگشته دچار حالت تهوع و استفراغ شده و دو روز تقریبا چیزی نخورده و به بهداری برده شده و ففط امپول ب۶تزریق شده است .

دستور بستری و عمل جراحی نرگس در تاریخ بهمن ۹۵و مجددا فروردین۹۶به شکل اورژانسی به زندان اوین و دادستانی داده شده بود اما در تیر ماه ۹۷ودر حالی که خواهرم ساعت ها درد را تحمل کرده بود عمل جراحی انجام شد.

من به عنوان برادر نرگس از دادستان می خواهم به نر گس مرخصی داده شود وهم اعزام های پزشکی او موکول به لحظه اخر و از پا در امدن و خدای نکرده اتفاق ناگوار نگردد.