احمد منتظری، فرزند آیت الله منتظری در پی اهدای جایزه "تلاشگر حقوق بشر" سال 1393 کانون مدافعان حقوق بشر به مولوی عبدالحمید، پیام تبریکی را برای این روحانی برجسته اهل تسنن ارسال کرد.
به گزارش وبسایت آیت‌الله العظمی منتظری، متن پیام آقای منتظری به مولوی عبدالحمید به شرح زیر است:

باسمه تعالی

برادر بزرگوار جناب شیخ الاسلام مولوی عبدالحمید سلام علیکم
حلول ماه ربیع الاول و ماه ولادت حضرت رحمة للعالمین محمد بن عبدالله(ص) و هفته وحدت را که امسال مصادف با اهدای جایزه تلاشگر حقوق بشر به جنابعالی است، خدمت شما و برادران و خواهران سیستان و بلوچستان و همه مردم شریف ایران تبریک و تهنیت عرض میکنم.
تلاش و توفیقات شما در ایجاد اتحاد و همدلی بین مردم اهل سنت و نظام جمهوری اسلامی امری بدیهی برای همگان است. تلاش برای آزادی مرزبانان گروگان گرفته شده، و تلاش‌های بی‌وقفه برای برقراری اتّحاد و روابط آشتی جویانه بین اقوام و گرایش‌های مختلف مذهبی در استان سیستان و بلوچستان از جمله فعالیت‌های انسانی اسلامی شماست. گرچه این تلاش‌های دلسوزانه با بی‌مهری‌هایی مانند ممنوع الخروجی جنابعالی مواجه شد، ولی خوشبختانه شما به تأسی از پیامبر اخلاق و مدارا، با سعه صدر و گذشت با آن مسائل برخورد نموده و در جهت رفع تفرقه و اختلاف، مصالح عالیه کشور و مردم مظلوم را بر مصلحت دنیایی خود ترجیح دادید.
امید است در هفته وحدت امسال، همدلی و همکاری بین جماعت شیعه و سنّی بیشتر شود و به جای دامن زدن به مفترقات، به نقاط مشترکمان بیندیشیم و در جهت رفع مشکلات دنیای اسلام که در رأس آن تحجّر و تندروی است بکوشیم.
اعلام هفته وحدت توسط آیت الله العظمی منتظری استفاده از یک نقطه اختلاف در تاریخ تولد پیامبر عظیم الشأن اسلام در جهت وحدت بین مسلمین بود که امیدوارم با پیگیری‌های علمای اسلام هر روز تحکیم بیشتری حاصل گردد.
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
1393/10/5
احمد منتظری